ARCHAEOWORLD
TAŞINDIK : WWW.ARCHAEOPORT.COM
ARCHAEOWORLD
ARCHAEOWORLD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARCHAEOWORLD

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
En son konular
» Bir Arkeolog, meslektaşıyla mı evlenmelidir?
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeÇarş. Kas. 02, 2011 8:48 pm tarafından medusa

» LUTFEN YARDIM
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimePaz Ekim 24, 2010 12:41 pm tarafından AENEAS

» Osman Hamdi Bey
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimePerş. Ekim 14, 2010 10:11 am tarafından AENEAS

» Web sayfalarının istenmeyen reklamlarından kurtulun
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 3:55 pm tarafından AENEAS

» Prometheus (Hesiodos, Apollodoros)
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 9:32 am tarafından Akhenaten

» Evrenin Yaratılışı (Hesiodos, Theogonia)
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 9:08 am tarafından Akhenaten

» Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 10:03 am tarafından AENEAS

» IRAK PREHİSTORYASI - GENEL BAKIŞ
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 11:44 am tarafından AENEAS

» İSKENDER LAHTİ
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeC.tesi Tem. 03, 2010 9:35 am tarafından lost

Anket
Bir Arkeolog, meslektaşıyla mı evlenmelidir?
 Evet, kesinlikle
 Hayır, bu bir şart değil
 Fikrim yok
 Evlenmeyi düşünmüyorum
Sonuçları Gör
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
AENEAS
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Poll_leftTanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Poll_centerTanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Poll_right 
pandoraxes
Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Poll_leftTanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Poll_centerTanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Poll_right 
Admin
lysandros
archeo_log
daphne_
lost
günışığı
Akhenaten
dmlaytmr

Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı

YazarMesaj
AENEAS

AENEAS

Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Empty
MesajKonu: Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı   Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 10:03 am

Sultan II. Abdülhamid 33 yıl boyunca etrafı “kurtlar”la çevrili bir ülkeyi sağ salim sahile çıkarmanın mücadelesini verdi. Hasta Adam’ın mirasının paylaşılması konusu 1850’lerde gündeme gelmişti. 1878’de Rusya karşısındaki ağır yenilgimiz, emperyalizmin iştahını kabartmıştı ve Türkiye’de darbe üstüne darbe yapılıyordu. Önce Sultan Abdülaziz’e yapıldı darbe, sonra V. Mrad’a. Sanıldı ki, Osmanlı’nın kaderi pamuk ipliğine bağlı. Nitekim Sultan Abdülhamid tahta geçtiğinde İngiliz Dışişleri Bakanı, kendisini tehdit etmiş, ‘Ayağını denk alsın, ona da öncekilere yaptığımızı yaparız’ demişti.

Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı 100685

Çöküş için gün sayılırken, bu 34 yaşındaki adam, 30 yılını adayacağı bir icraatın düğmesine basıyordu. Ülkeyi bir barış dönemine sokarken, kazanılan zamanda demiryolu ağından eğitim yatırımlarına kadar bir dolu projeye imza atıyordu. Kendisini feda etmişti ama 30 yılda yetiştirdiği nesil, Çanakkale’den Sina çölüne kadar emperyalizme karşı Akif’in deyişiyle ‘kıta kapma’ oyunu oynayacaktı.

“Kızıl Sultan” demişlerdi ona. Kendi açılarından haklıydılar. Çünkü Osmanlı’nın paylaşımını pahalıya getirmişti Avrupa’ya. Kansız olacağını sandıkları Osmanlı gövdesindeki ameliyat, 30 yıllık gecikme sayesinde Avrupa’nın kanlı bir iç savaşına dönüşmüş ve bir dünya meselesi haline gelmişti.

Osmanlı tarihini yeniden yazmaya koyulan Mustafa Armağan’ın titiz ve akıcı kaleminden Son Sultan’ın Kurtlarla Dansı... Kitabı okuyunca dansın bugün de devam ettiğini fark edeceksiniz...

http://www.ilknokta.com/urun/100685/Abdulhamidin-Kurtlarla-Dansi-1--Kitap.html
https://archaeology.yetkin-forum.com

Tanıtım : Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı
1 sayfadaki 1 sayfası